ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Przepraszam za wczoraj ale z przyczyn technicznych strona nie chodziła.

      Ten tydzień to CHF/PLN. Długi termin to wsparcie 4,4831 a opór to 4,6991. Warto się zaopatrzyć.

      Listopad wsparcie 4,4748 a opór to 4,5493, opór był a na wsparcie czekamy.

      Ten tydzień wsparcie 4,4816 a opór to 4,5516.

      Moim zdaniem warto zwiększyć zapasy we frankach.

      Piszę rano ponieważ nie wiem czy strona będzie prawidłowo pracować, komuś bardzo przeszkadza to co piszę.

     Dla mnie to umocnienie złotego jest ponad miarę. Jestem z tych którzy nie widzą przyszłości optymistycznie. Oczywiście euforia po wyborach trwa ale przyjdzie moment na sprawdzenie, on nie będzie taki różowy. Przy ograniczeniu rozdawnictwa spadnie PKB, przy braku lewego funduszu deficyt spadnie ale i konsumpcja. Świerzy dług będzie trzeba spłacać, a czy ktoś, przy zdrowych zmysłach odważy się go powiększać. Drukowanie długu to pułapka, na wiele lat. Należy pamiętać, że po pożarze okaże się że nasz eksport jest nie opłacalny, a umocnienie złotego to potwierdzi. Eksporterzy sprzedają waluty aby pokryć koszt a nie patrzą na zyskowność, jednak nie można tego robić w nieskończoność. Jeżeli wróci normalność i spadnie inflacja, zostaną firmy zyskowne, a nie te które były napędzane sztuczną inflacją. Przychody budżetu spadną, obliczenia mówią że 1 stopień inflacji to 5 miliardów przychodu dla budżetu. 

     W/W powody sugerują różnicę miedzy optymizmem a rzeczywistością. Oczywiście optymizm na giełdach powoduje trend wzrostowy a z nim się nie dyskutuje, sugeruje jednak ostrożność. Mój model pokazuje spadki na giełdzie i osłabienie złotego ale nie musi to być szybko. Ten rok pewnie przebujamy, jest to rok wyborczy i wiele zostało zrobione pod wybory, ale przyszły to już rzeczywistość. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu