ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Lanie wody i bicie piany.

      Dalej jestem za spadkiem na DAX od 15360. Pierwszy cel to 15306, następny 15290 i 15236. 

      10:34 ustawiamy stop na cenę wejścia lub realizujemy zysk na 15306 według uznania. Zakładam dalsze spadki.

      11:36 rynek osiągnął 15290 więc przestawiam stop na 15330 lub realizujemy zyski.

       16:10 zamykam na 15250 ponieważ, natomiast prawidłowo należy przestawić stop na 15270 i stop kroczący na 30 punktów. Mamy 90 punktów, poprawił mnie się humor po wczorajszych dwóch stopach przy stracie. Ale jestem bogatszy o wiedzę którą dostałem w postaci doświadczenia.

      16 :29 Dalej zakładam marsz w kierunku wczoraj podanego poziomu ale z reguły nie zostaje na rynku na weekend, wolę być poza. Nawiasem pisząc mamy trzeci zakładany poziom na cenie 15236. Teraz spokojnie można wyjść z pozycji. 

      Główny dowodzący straży generał brygadzista stwierdził, że nie tylko będzie lał wodę ale dołoży jeszcze piany, aby pogorzelisko nie nadawało się do niczego. Ziemia ma być toksyczna i zanim powstaną nowe inwestycje, będzie trzeba zatrudnić ludzi od detoksu i rozwoju zrównoważonego.

       Wynik operacji znamy, padną firmy które mają już tylko nozdrza nad wodą, a wpływy do budżetu się zatrzymają. Tak łatwo było temu można zapobiec wystarczyło trochę wody w 2020 roku, dziś pogorzelcy płaczą i nie ma na to prawidłowego rozwiązania. Lanie wody nie ma sensu, ale uważam, że stopy procentowe będą podnoszone. Kto przy zdrowych zmysłach, pożyczy nam pieniądze jeżeli USD można ulokować na 4,769 procenta. My będziemy musieli dać przynajmniej 1 punkt wyżej. Potrzeby budżetu na przyszły rok to 421 miliardów. 

       Na tej podstawie można sadzić, że złoty będzie zyskiwał. EUR/PLN wczoraj przebił 4,43496 a to sygnał, że idziemy w kierunku 4,41373.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu