ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Błędy w polityce stóp procentowych zaczynają się mścić.

        Padają wielkie firmy, Niemal co czwarty przedsiębiorca dostrzega likwidację swojej firmy. "Skaner MŚP dla BIG InfoMonitor, sugeruje że firmy obawiają się o wypłacalność kontrahentów. Wszystkie koszty rosną. Ten wpis to tylko sygnał, resztę można przeczytać w sprawozdaniach firm. Należy omijać propagandę. Wpływy do budżetu spadają, ale zakładam, że decydenci decydujący o stopach procentowych kilka lat temu, o tym wiedzieli.

      EUR/PLN w trendzie bocznym. Dalej nie ma co pisać. Po stanie budżetu można wnioskować, że złoty powinien być słabszy. Pewnie jak przestaniemy się zadłużać w walutach to złoty osłabnie. Poprzednia konsolidacja trwała od 9 czerwca do 4 września, trzy miesiące a później było wybicie na 25 groszy, może teraz sytuacja się powtórzy. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu