ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś Rzymianin podejmie decyzje w sprawie stóp procentowych.

O godzinie 13;45 mamy decyzje EBC a o 14:30 wystąpienie prezesa. Moim zdaniem zmian nie będzie. Rynek będzie emocjonalnie reagował na słowa z wystąpienia. Ostatnio mocno dolar stracił po sugestiach o ograniczeniach w stymulacji gospodarki. Jak będzie dziś, zobaczymy. Draghi  ma nie lada wyzwanie, wszyscy chcą od niego dalej brać pieniądze ale przy tej okazji wykazują niezadowolenie.

Widzę , że od poniedziałku strategia opisana na stronie jest realizowana. Dolar, euro i funt jest kupowany. Czy to wynika z przecieków , nie wiem. Model inwestycyjny pokazywał w poniedziałek "kupować". Dziś widać realizację zysków na funcie.

EUR/PLN warto sprzedawać powyżej 4,22 a z dolarem warto poczekać. Moim zdaniem dolar może jeszcze zyskać. Należy jednak pamiętać, że dolar jest najsłabsza walutą lipca i jego wzrost to tylko kolejny ząbek odbicia. Kto za moją sugestiom kupił dolara w zakresie 3,6227-3,6420, powinien polować na cenę 3,6845. O długim terminie dla dolara napisze w weekend.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu