ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

EUR/PLN w konsolidacji.

      Marzec znacie ale przypomnę sprzedajemy w cenie 4,72644 a kupujemy w 4,65468.

      Ten tydzień to 4,70249 do sprzedawania a do kupowania 4,66441.

      Dziś dane o inflacji o godzinie 13:30 więc rynek powinien iść w kierunku USD.

      Ceny dla dolara podałem wczoraj.

      No i uwaga na forinta ponieważ mocno traci a to może udzielić się walutom regionu.

      Tak jak wielokrotnie pisałem, polityka stóp procentowych jeszcze wiele razy da się we znaki gospodarce. W ubiegłym roku WIG 20 był na poziomie z 1997 roku teraz trochę odreagował. Wzrost poniżej inflacji czyli poniżej 20 procent to strata dla akcjonariuszy ( w tych 20 procentach zawiera się tez dywidenda ). Polityka ta doprowadziła do tego, że dziś już się nic nie opłaca robić ale może o to chodzi. Nie ma spółki na polskiej giełdzie, która zarobiła z kapitału ponad 20 procent.

      Wynik poczynań ze stopami pięknie widać na pozwoleniach na budowę w grudniu było to 89530 a w styczniu 4795. Oczywiście w styczniu jest najmniej wydawanych pozwoleń statystycznie ale spadek z 89 tysięcy na 5 to jest wynik. Co będą robiły firmy budowlane ?

      Te procesy warto śledzić aby chronić swój kapitał. Wczoraj widziałem spadek rentowności na amerykańskich dwulatkach z 4.6 procenta na 3,99. To był największy spadek jednodniowy od 1982 roku.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu