ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

W skłóconym domu nigdy nie będzie dobrze.

       Produkcja pieniądza kłóci się z podnoszeniem stóp procentowych. Można podnosić w nieskończoność a i tak inflacja będzie rosła. Inflacja w Polsce to 17,2 procenta a stopy procentowe 6,75. Dla przykładu inflacja na Węgrzech 15,6 a stopy procentowe na poziomie 13 procent. Węgrzy szybko naprawiają zepsuty pieniądz. Mój model pokazuje wzrost inflacji w kierunku 22-23 procent w marcu 2023 roku i to może być lokalny szczyt. 

     Deficyt oficjalny w ustawie budżetowej jest na poziomie 68 miliardów, wiadomo, że wydatki pozabudżetowe będą dużo większe. Nie oceniam tego pod kontem złe czy dobre, natomiast staram się przewidzieć jak to wpłynie na ceny walut. Złoty powinien dalej tracić na wartości w długim terminie. A co w najbliższym czasie ?

      USD/PLN długi termin, dotarliśmy do szczytu na cenie 5,05972 a planowany poziom był na 5,0792. Uprzedzałem, że bez interwencji złoty będzie słabł dalej. Interwencja nastąpiła w Anglii. Bank angielski oświadczył, że do 14 października będzie kupował obligacje. Dostaliśmy chwilę oddechu. Zakładam teraz mocniejszego złotego idącego.

      EUR/PLN zderzył się z długoterminowym poziomem na cenie 4,8742 a szczyt był na 4,89222. Ponieważ zakończenie tygodnia wypadło poniżej zakładanej bariery, nowy tydzień powinien zacząć się z mocniejszym złotym.

       GBP/PLN o królu wszystko wiecie.

       CHF/PLN zamyka się poniżej 5,0336 a to sygnał przesilenia i powrót do zakresu niższego.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu