ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Złoty najsłabszy w historii.

       Anglia chciała zmienić grabieżczą politykę w stosunku na swoich obywateli i została za to ukarana przez rynek. Nowy rząd zapowiedział obniżkę podatku a inwestorom się to nie spodobało. GBP/PLN spadł do długoterminowego wsparcia na cenie 5,0775. Oczywiście nikt tego nie przewidywał a tylko nocne marki mogły z tej ceny skorzystać. Jak ja przyszedłem do pracy było już 5,20. Jednak dawałem sygnały, że poniżej 5,3519 warto kupować króla. Moim zdaniem rząd wycofa się z tych dobrych dla obywateli zmian a funt w zamian za to wróci w kierunku 5,5421. 

      Ten miesiąc znacie a ten tydzień to wsparcie 5,2207 a opór to 5,4237. Dziś właśnie opór został testowany. Należy mieć na uwadze, że w czerwcu 2021 roku GBP/USD był na poziomie 1,42486 a w ostatnim dołku był na 1,03644, widać, że funt przez grabieżczą politykę spadł 40 procent. Jak pisałem wielokrotnie, należy mieć to na uwadze w wypadku złotego. Oczywiście Polska to peryferie ekonomiczne więc mało na nas zwraca uwagę, ale gdy się zainteresuje nami kapitał spekulacyjny to spadek 40 procent w rok to mały pikuś.

      Bez interwencji złoty powinien słabnąć dalej kolejne poziomy znacie ale przypomnę USD/PLN 5,07464, EUR/PLN 4,83489, GBP/PLN 5,4237. 

      12: 00 no i mamy pierwszą interwencje, Bank Anglii zapowiedział skup obligacji skarbowych.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu