ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Od 28 kwietnia sugeruje mocniejszego złotego.

       Kto czytał i się zastosował, może być zadowolony. Ja chcę zwrócić uwagę na ciekawy wątek. Jest wielu z Was którzy kupowali walutę w ostatnim czasie. Kto się nie stosował do sugestii jest teraz w pułapce. Kupione waluty tracą, brakuje złotówek na rynku a banki kuszą coraz lepszymi lokatami. Co zrobi zwykły obywatel, sprzeda waluty ze stratą i założy lokatę. Tylko, że lokata to pułapka, ponieważ nawet na 5 procent dale stratę 7,3 procenta. Co z tego wynika, waluty będą spadały dalej a lokaty rosły, aż do kolejnego punktu przegięcia. Czyli gdy lokaty walutowe spadną poniżej lokat złotowych. Proste ? To nie spiskowa teoria dziejów, tak działa rynek. Teraz powyciskamy jak cytrynę posiadaczy walut. Nie należy się do tego dostosowywać, mino tego, że mamy waluty, oczywiście te które sugeruje od wielu lat na tej stronie, to mamy kupiony święty spokój. 

      USD/PLN bardzo precyzyjnie dotarł do poziomu Maja podanego w poniedziałek. Poziom ten to 4,36585 a dołek był na 4,36619. Precyzja szwajcara. Teraz powinno być odbicie. Po odbiciu zobaczymy siłę kupujących USD/PLN.

     W podjętej w czwartek rezolucji Parlament Europejski wezwał Radę i Komisję Europejską do podjęcia dalszych działań w związku z "pogorszeniem się stanu wartości UE na Węgrzech i w Polsce".

      Pamiętacie wpis z 11.11.2020 roku. Gdy w długim terminie kurs EUR/USD przebije poziom 1,0480 to spadniemy poniżej 1 a wtedy świat finansów który zaciąga kredyty w USD będzie miał ogromne kłopoty. Dziś mamy test tego poziomu po raz drugi i jak zwykle do trzech razy sztuka. No ale cóż za produkcje pieniądza zawsze jest taka sama cena. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu