ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Podwyżka stóp potrzebna jak umarłemu kadzidło.

      W ekonomii robi się wszystko w odpowiednim czasie albo wcale. Kupujemy w dołku a sprzedajemy w górce, podnosimy stopy gdy mamy projekcję wzrostu inflacji, a obniżamy gdy mamy projekcje spadku. Teraz mamy projekcje spadku a co my robimy ?. Duże banku wpuściły nas w inflacje. Kopiowanie ruchów dużych banków nie jest dla nas. Można to robić oczywiście ale ze zrozumieniem. Gdy zrozumienia brak jest sytuacja taka, że teraz podnoszeniem stóp zatrzymamy gospodarkę do 0.  Turcja ma inflacje na poziomie 21,31 a stopy procentowe na 15 więc realna stopa w banku jest minus 6,31 my mamy inflacje na poziomie 7,7 a stopę procentową w banku 1,25 co daje nam realną stopę minus 6,45. Z Turcji wszyscy inwestorzy uciekają, USD/TRY jest dziś na poziomie 13,7696 a u nas USD/PLN 4,07. Oczywiście wariant turecki dziś nam nie grozi mimo gorszych wskaźników procentowych ale kto wie jaka będzie przyszłość. 

       Średni termin dla EUR/PLN to 4,57191- 4,64898 a ten tydzień to 4,54997-4,62975. Zakładam do rady trend boczny a po rozczarowaniu decyzją osłabienie złotego do górnych ograniczeń.

      USD/PLN ten tydzień to 4,01527-4,09584 a średni termin to 3,96354-4,08233.

       Od jutra mam przerwę w pisaniu do końca ferii zimowych w Lubuskim województwie. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu