ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Kto wczoraj kupił czeka !!!

      Długi termin  to opór na 4,73915. Moje serwisy nie odnotowały, że doszło do tej ceny. Niektóre serwisy informacyjne podają, że było maksimum 23 listopada na cenie 4,7408, a klient mi przysłał zdjęcie, że dostał w banku na 4,7329. Mój serwis odnotował maksimum na 4,72605.

      Średni termin to wsparcie na 4,57191 a opór na 4,64898. 

      Krótki termin podam w poniedziałek. 

      Ciekawostka, jak się dziś rynek zachowa. Rano inwestorzy mocno pozbywali się złotego, ceny  wzrosły na EUR/PLN do 4,62241 i USD/PLN do 4,09289. Za osłabieniem złotego przemawia sytuacja Covid w Polsce. Niewydolna służba zdrowia. To może doprowadzić do większych obostrzeń, ponieważ wiadomo, że idzie do nas wirus odporny na szczepienie. Z drugiej strony inflacja na poziomie 7,7 skłania inwestorów do myślenia, że w środę RPP podniesie drastycznie stopy procentowe. To może wpływać na umocnienie złotego. 

      Moje zdanie od wczoraj znacie, warto kupować waluty w zakresie 4,57191-4,60281. To powinno dać zarobić. Zakładam rozczarowanie decyzją RPP. 

      Niestety Polska jest na 7 miejscu pod względem umieralności na Covid-19 na świecie na milion mieszkańców. My jak zwykle jesteśmy najlepsi w Europie, a Polakom "wszyscy zazdroszczą"  cudu. Zadowoleni nigdy się nie rozwijają, rozwijający się nigdy nie są zadowoleni. Miernoty by chciały, żebyśmy byli najlepsi w Europie i na świecie, ale to na razie nie udaje się, ale oni się poprawią.

      Melduje posłusznie, że w poniedziałek będzie ostatni wpis przed Świętami. Postaram się więcej danych podać abyście wiedzieli co myślę o Grudniu.

     Miłego weekendu. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu