ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Po naszej realizacji zysków złoty umacnia się.

      Od rana jesteśmy w konsolidacji na zakresie znanym już do znudzenia  4,68634 -4,67115 wybicie pokaże kierunek. Proszę pamiętać o wczorajszym ostatnim zdaniu, napisanym tłustym drukiem.

      USD/PLN następne wsparcie to 4,11557.

      9:27 wybijamy 4,67115 teraz aby złoty umocnił się do 4,64728 potrzebne jest przebicie 4,66316 to może być jednak na ten moment trudne. Ponieważ dwie part stoją na oporze.

      9:48 od 28 października przybyło na graczy na rynku USD/PLN i zwiększyła się zmienność, na razie po miesiącu widać, że graczy nie ubyło. Wszyscy się czają na walkę w końcówce roku.

      Rano napisałem wszystko o dzisiejszym dniu. Zakładam, dziś obronę wskazanych poziomów EUR/PLN 4,66316 i USD/PLN 4,11557. Odbicie powinno być niemrawe, po odbiciu złoty powinien się umacniać dalej. Pewnie to już będzie maiło miejsce w Grudniu. Tak jak wczoraj pisałem, złoty może być mocniejszy z korektami do końca stycznia. Jak zmienię zdanie poinformuję. 

      RPP będzie obradowała w przyszłym tygodniu. Przy inflacji 7,7 procenta, podanej dziś, pewnie jakieś podwyżki stóp będą, więc zadłużenie Polski wzrośnie. Zamknięte koło opisane 25 listopada działa. 

      Banki udzieliły w X kredytów na nieruchomości mieszkaniowe za 8.175 mln zł wobec 8.072 mln zł w IXI - NBP

      W okresie styczeń-październik wartość kredytów wzrosła rdr o 50,5 proc. do 71.418 mln zł. (PAP Biznes)

      16:00 rynek wykonał wyczyszczenie, wybiliśmy poziom 4,66316 i spadliśmy do 4,65651. Spadek ten wykonał się w rejon gdzie stały stopy kupionych walut. Stopy zostały wyczyszczone i rynek błyskawicznie powrócił powyżej wsparcia. Teraz zobaczymy czy zostawieni inwestorzy bez pozycji lub sprzedani, będą gonić rynek do góry. Jeżeli zakończymy dzień powyżej 4,67115 to znaczy, że jutro podejdziemy wyżej. Bardzo często jest tak, że inwestorzy stawiają stopy lekko poniżej poprzedniego dołka, wtedy jeżeli rynek wybija dołek o jednego pipsa uruchamiają się stopy powodujący przyspieszenie spadku, ale gdy do stopów nie podłączają się sprzedający, tylko ustawiają transakcje odwrotne, czyli na kupno, wykorzystując dołek, to rynek szybko wraca powyżej wsparcia i rośnie, gdy stopowicze gonią rynek. Staram się jasno.

     

      

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu