ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Czwarta fala robi spustoszenie.

      W 2019 roku kiedy wybuchła epidemia, poczytałem na ten temat. Wtedy wyszło, że modele które posiadam do analizy rynku plus teoria włoskiego matematyka Fibonacci, potrafi przewidzieć rozwój, korona wirusa. Drugi raz powtórzyłem wpis 15 marca 2021 roku. Ta teoria okazałą się bardzo trafna. Dziś mamy opisaną w marcu czwartą falę. Nagłówki w serwisach informacyjnych są alarmujące. Taki tytuł ostatni był groźny : Rekord zgonów z powodu COVID-19. Dr Karauda: Polityka nie jest ważniejsza niż życie ludzkie. Następnie mamy opis :Najnowsze dane dotyczące przypadków zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 w Polsce nie pozostawiają złudzeń - spełnia się najgorszy z możliwych scenariuszy. - Powinniśmy spojrzeć sobie w twarz i zadać pytanie, czy zrobiliśmy wszystko dla najwyższego priorytetu, jakim jest zdrowie i życie człowieka – stwierdza dr Tomasz Karauda.

      Mój model dalej pokazuje, coś na co znowu warto się przygotować. Po czwartej fali będzie jeszcze piątka tak jak pisałem na początku pandemii. Po piątej fali wirus odpuści, na kilka lat, będzie to około trzy lata. Ale dokładnie podam jak się skończy fala 5. Po tym kilkuletnim uspokojeniu, powinien się pokazać wirus bardzo mocno zmutowany, dzisiejsze szczepienia nie będą na niego działały. My ludzie, możemy się na to przygotować. Elity polityczne muszą zrozumieć, że życie ludzkie jest najważniejsze a nie następna kadencja. Optymizmem nie wygramy z wirusem, tylko ciężką pracą ukierunkowaną na skutek. To nie czarnowidztwo, jednak skoro model w przewidywaniu pandemii się sprawdził to warto mieć jego wskazania na uwadze. Wiemy, że na ziemi ludzi jest za dużo a przyroda będzie się starała to wyrównać. Co my dajemy przyrodzie tym ona się odpłaca. 

     Mało dziś o walutach, ponieważ już tylko dwa dni zostały Listopada. Wy na temat kursów listopada wszystko wiecie. Natomiast ten tydzień to wsparcie na 4,1355 a opór jest na 4,16831. Nadmienię tylko, że dolar może być w korekcie bocznej lub spadkowej do końca stycznia. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu