ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Bardzo precyzyjnie osiągnięty poziom dla EUR/PLN na 4,68634.

      Najdziwniejsze zdanie Polskich profesorów ekonomii na temat złotego : To dobrze, że złoty słabnie ponieważ pomaga to naszemu eksportowi. No tak !!! Znowu kłania się polska szkoła Ekonomii. Podstawowa informacja jest taka, że Polska to kraj importer netto, to znaczy, że importujemy więcej niż eksportujemy. Deficyt na rachunku obrotów bieżących jest na poziomie ( piszę z głowy, około 1 miliard 300 milionów USD) Tak Polska zyskuje na słabym złotym. Natomiast słaby złoty dołoży kilka procent do inflacji. Więc pomyliłem się w 2016 roku pisząc, że chyba nie będzie dwu cyfrowej inflacji, teraz gdy do końca roku możemy mieć słabego złotego, inflacja powinna być dwu cyfrowa. Podałem go we wtorek jako kolejny opór listopada dla EUR/PLN, to zdanie dotyczy tytułu.

       USD/PLN też bardzo precyzyjnie osiąga ważny poziom listopada na cenie 4,14601 ostatni raz podałem go w poniedziałek. 

       Dużo się działo więc nie było czasu coś sklecić. Teraz mam weekend to mogę więcej. Dziękuje za miłe słowa po wpisie na temat telefonów. 

       Napiszę naj prościej jak potrafię, wiele razy już to tłumaczyłem ale widać nie wszyscy zrozumieli. Na temat walut piszę od wielu lat. Stosuje taką zasadę, że podaje ceny w zakresie długoterminowym czyli rocznym, średnioterminowym czyli miesięcznym i krótkoterminowym czyli tygodniowym Moje inwestycje robię tak jak podaje Wam. Dzielę kapitał na trzy części, 45 procent długi termin 35 procent średni termin i 20 procent krótki termin. 

       USD/PLN jesteśmy rosnącym trendzie długoterminowym. Wiele razy podawałem, że kupujemy w rejonie 3,67351 to w maju następnie 3,88503 w sierpniu i 4,02029 ostatnio. To były poziomy do kupowania, teraz zaczęły się poziomy do sprzedawania i tu pierwszy poziom to 4,15555 znany nam z wcześniejszych wpisów i następny na poziomie 4,36707 i następny na 4,49537. Na którym się skończy nie wiem, może na pierwszym. Zasada jest prosta " Po przebiciu kupuj po odbiciu sprzedaj" dziś widzimy, że dotarliśmy do ceny 4,15555 maksimum było na 4,16262. Czyli każdy kto posiadał dolary w inwestycji długoterminowej mógł bez problemu sprzedać na cenę oporu długoterminowego. Ta cena była w ciągu roku podawana wielokrotnie. Co dalej zakładam, ale to nie jest pewnik tylko prawdopodobieństwo, że odbijemy się od tego poziomu i spadniemy w kierunku 4,02029. Jeżeli się tak nie stanie dolar będzie wzrastał do 4,36707. 

      Listopad, każdy może sprawdzić, że podałem na początku listopada poziom do kupowania na cenie 3,93384 minimum było na 3,93937. Cała filozofia a poziomy do sprzedawania to 4,02188, 4,05797,4,14601. Nie wiem na którym się skończy ale wiem co mam robić. Kilka razy poziom 4,02188 był broniony, aż został przebity i wtedy pisałem, że idziemy wyżej ale mogło się tak zdarzyć, że z kapitału średnioterminowego sprzedaliście po 4,02188 lub 4,05797 i należało dolara odkupić po każdym przejściu poziomu. 

       Ten tydzień, podobnie, kupowanie było wskazane na cenie 4,02173 a sprzedawanie na 4,09207 i 4,13286 i z kapitału gorącego czyli krótkoterminowego można było zrealizować zyski. 

      Bardziej prosto nie potrafię. 

      W przyszłym tygodniu czekam na umocnienie lekkie złotego aby uzupełnić zapasy, ale nie musi ono przyjść i też będziemy wiedzieli jak się zachować. 

      Podobnie jest z pozostałymi parami i tu wszystkie poziomy znacie, więc nie będę podawał. Na początku grudnia podam dla przypomnienia aby wiedzieć co robić w ostatni miesiąc roku.

      Trochę przesadziłem pisząc, że giełda spadnie lekko, niestety zanurkowaliśmy mocno. To następny temat do opisu. Niestety miernoty spowodowały inflację, ta inflacja zmusiła przeciętnych ludzi ( owce do strzyżenia ) do inwestycji na giełdzie i teraz ( owce ) są pozbawiane kapitału. Tak się kończy inwestowanie bez wiedzy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu