ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Czy kupować EUR, USD, GBP, CHF ?

       Moje pisanie na tej stronie nie ma sensu. Piszę od wielu lat za darmo to co wiem. Mało jest takich stron. Nie krytykuje rządu, polityków, tylko staram się przewidzieć skutki ich działania. Proszę Was od wielu lat o edukacje. Telefony wczoraj, dzisiaj i pewnie jutro, czy kupować waluty nie są do mnie. Ja kupuje jak jest nisko a sprzedaje jak jest wysoko. Nie wiem czy dziś kupować !!! Jesteśmy jak stado baranów do strzyżenia. Wczoraj poznałem ankietę, na temat inflacji gdzie ankietowani w liczbie 78 procent nie wiedzą co to jest inflacja. Nie będę cytował wyników tej ankiety ale są przerażające. Nie są winni politycy czy inflacja, czy prezes NBP wini jesteśmy my wyborcy. To że w jakimś kraju są miernoty przy władzy zawsze zadowolone z siebie, to wynik tego, że My ich wybraliśmy. W 2015-2016 roku wyraźnie pisałem. Polska zaczyna okres rozdawania pieniędzy, ten okres nie skończy się dobrze. Od tego czasu idziemy w kierunku ruiny, z roku na rok coraz większej. Rozdawanie pieniędzy trwa. 

     Moje sugestie na kupno walut zaczęły się 06 maja 2021 roku a skończyły na początku wakacji. USD/PLN kosztował 3,65, EUR/PLN kosztowało 4,48 a CHF/PLN 4,06 a GBP/PLN 5,17. Wtedy był dobry moment na kupowanie. Dzisiaj gdy państwo zadłuża się setki miliardów, to nie ma znaczenia czy to jest 100 miliardów czy 900 miliardów, niech biorą jak najwięcej, i tak tego nie spłacimy. W maju pisałem, złoty będzie warty tyle ile papier na niego zużyty. Nie pisałem tego dla jaj, reagowałem na to co widzę. Jeszcze wiele gór do przebycia przez naród polski, warto więc zaopatrzyć się w dobre buty. 

      Wylałem złość na te głupie telefony, więc teraz wracam do walut. 

      CHF/PLN dociera do długoterminowego poziomu na cenie 4,4408. Kto kupił w rejonie sugerowanym przez zemnie na poziomie 4,0546 może zrealizować zysk. Mamy 40 groszy. Czas na kupienie taniej powinien w najbliższym czasie się pokazać. Pewności, że ten poziom wytrzyma nie ma a gdyby on został przebity to następny mamy w rejonie 4,5523. Cofniecie powinno być do 4,3034. Wszystkie te poziomy znacie, ale powtórzyłem.

     Kto chce kupować to może ale trzeba mieć świadomość, gdzie jesteśmy, że już duża część wzrostu została przebyta. Nie gwarantuje, że jutro będzie 5 złotych lub 6 ale kiedyś w przyszłości będzie więc warto mieć to na uwadze. 

      Poziomy Listopada podałem na początku miesiąca. Poziom do kupowania był w rejonie 4,3127 a do sprzedawania na 4,4519. Wszystko zostało podane na tacy dołek był na 4,3113 a górka przed nami ponieważ powinna być na 4,4523. Ten górny poziom może nie być osiągnięty ponieważ po drodze jest ważny poziom długoterminowy. Tak więc uwaga na korektę na franku !

     

EURPLN jest w długim terminie w trendzie wzrostowym. Tytuł z 5 maja.

dzwonek !!! kupiliśmy USD/PLN, EUR/PLN na zadanych poziomach. USD/PLN 3,82738 i EUR/PLN 4,55337, wpis z 4 maja.

Najbliższe długoterminowe poziomy to USD/PLN na cenie 4,15555 i dla EUR/PLN 4,73915. Te poziomy wielokrotnie podawałem i są wam znane dawno. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu