ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dolar dał sygnał w długim terminie.

       Długi termin to wybicie ważnego poziomu na cenie 4,02029. Do czasu jak jesteśmy ponad tym wsparciem jestem za słabym złotym. Dzienne spadki poniżej mogą się zdarzyć. Kierunek to 4,15555. Łatwo zapamiętać.

      Ten miesiąc to opór na poziomie 4,02188 stał się wsparciem. Kolejny opór to teraz 4,05797. On został chwilowo przebity ale ceny wróciły poniżej. Gdy zostanie przebity to mamy otwarty kierunek do miarowego ruchu w stronę 4,14601. Cena bliska długiemu terminowi.

       Ten tydzień to wsparcie na cenie 4,02173 a opór na poziomie 4,09207. Gdy któryś z tych poziomów zostanie wybity podam następne.

       Tu mała uwaga, należy uważać na zbliżający się koniec roku. Niestety w naszym narodowym banku nie ma tajemnicy bankowej. Wszyscy wiemy ile kupiliśmy złota, kiedy były interwencje i do czego służyły. To łatwy konsek dla spekulantów. Należy obserwować rynek pod tym kontem. Koniec roku 2020 to ceny według NBP, USD/PLN 3,7584 i EUR/PLN 4,6148. Widać z tego ( nie wiem jaki NBP ma koszyk ale przyjmuje 45 % USD, 45 % EUR i 5 % CHF i GBP ) że na dziś bank jest na zero z EUR i zarabia na USD 30 groszy. Aby spekulanci chcieli zarobić muszą zbić cenę EUR i USD o 15 groszy. Czy to się uda zobaczymy. Darmowy lunch kusi ? Już dziś złoty powinien zacząć się umacniać bardzo powoli ale systematycznie ( ta uwaga to tylko mój wymysł ) 

      Takich pułapek teraz będzie więcej. Niestety daliśmy się wpuścić dużym graczom w wysoką inflacje, oni sobie szybko poradzą a nas będą łupić. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu