ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Polska droga do ruiny.

      Dotyczy poprzedniego tytułu. Ostatnio na konferencji prasowej usłyszałem, że tylko kraje egzotyczne nie mają wysokiej inflacji. Te kraje to Lichtenstein 0,9, Szwajcaria 1,2, Portugalia 1,8, Dania 2,2 i tak dalej a kraje nie egzotyczne to Turcja19,89, Ukraina 11, Białoruś 10,2, Estonia 7 i Polska 6,8. A hitem ( kitem ) jest zdanie, że kraje które mają inflacje wyjdą pierwsze z kryzysu. Czyli jak Argentyna ma 50 procent to wyprzedzi innych. Ta nowa polska ekonomia to " wielkie osiągniecie" polskiej myśli ekonomicznej.

     Jeszcze jedno, podwyżki stóp procentowych nie zmniejszają inflacji, to fikcja. Potrzebne są skoordynowane działania. Kiedyś to opiszę precyzyjnie. W ekonomii należy stosować nowoczesne metody naukowe, Modele. Dzięki temu można osiągać świetne wyniki. Większość polskich ekonomistów to nie naukowcy mimo tytułów, profesora a dogmatycy. Zachowują się jak politycy, populiści lub działają w propagandzie, aktualnego rządu. To ignoranci faktów, które nie potwierdzają ich teorii. Chcą mieć naukowy prestiż bez zachowywania naukowego podejścia do tematu. Efekty teraz mamy w Polsce. 

      USD/PLN długi termin się nie zmienił, nasza realizacja zysków na 4,01 jest na razie dobra.

      Ten miesiąc też bez zmian. Kupujemy poniżej 3,96993 a idealne miejsce to 3,93384 znane z poprzednich wpisów a sprzedajemy powyżej a idealne miejsce to 4,02188.

      Ten tydzień to cena 3,97301 poniżej kupujemy czyli w rejonie 3,93945 a powyżej sprzedajemy czyli po 4,00665. 

       Kilka słów wyjaśnienia. Ceny te podaje dla mojego serwisu ekonomicznego. Jeżeli macie taki sam ( ja mam spred 7 pipsów na USD/PLN. Więc gdy podaję, że wsparcie jest na 3,93945 to aby na mojej platformie kupić trzeba ustawić 7 pipsów wyżej czyli na 3,9401 ja w większości dodaje 10 pipsów. Każdy u swojego brokera musi zobaczyć jaki ma spred i ten dodawać. Natomiast gdy chcemy kupić gotówkę, w banku to trzeba sprawdzić jakie mają odchylenia na rynku i taką zrobić korektę. Natomiast jak ktoś chce mnie odwiedzić  i kupić gotówkę według ustawionych zleceń kupna to powinien dodać 150 pipsów w tym jest marża banku w którym ja ustawiam zlecenie i moja marża, jako kantoru. Więc w tym tygodniu istnieje duże prawdopodobieństwo, że stali klienci kantoru kupią dolary w cenie 3,9550. Podkreślam słowo prawdopodobieństwo, w ubiegłym tygodniu wszystkie ordery weszły precyzyjnie. To jest mój model inwestycyjny opracowany jeszcze na studiach i dalej z modyfikacjami dział. ( To mija praca dyplomowa) 11 listopada napiszę o nim więcej.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu