ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Do środy gramy pod RPP.

      Moim zdaniem 50 punktów podwyżki jest w cenach, większa to umocnienie złotego a mniejsza to osłabienie złotego po decyzji. Polsce jednak już nic nie pomoże, Realne stopy procentowe są gorsze tylko w Turcji. 

      Profesory mówią o globalnym szoku podażowym, to z tego wynika, że 38 państw w Europie nie ma szoków, podażowych, a dwa Polska i Turcja ma. Ciekawe ? Im gaz i ropa nie drożeje? Polska kroczy prostą drogą w kierunku samozniszczenia, dlaczego ? Ujemny szok podażowy, kraj wytwarza sobie sam, nie szukajmy winy poza polską, to nasza domena. Przesuniecie zagregowanej podaży w lewo, to nasza wina. W jego wyniku, ceny produktów idą tak mocno w górę, że gospodarstwa domowe, ograniczają swoje wydatki, spada popyt krajowy i wszystko co się z nim wiąże, zostają ograbieni z oszczędności obywatele i powszechna bieda.

       inflacja CPI w Szwajcarii przyspieszyła w październiku do 1,2 proc. r/r przy szacunkach 1,1 proc. r/r , no ci to chyba kupują ropę na Marsie a gaz z księżyca ciągną . Mają problem, jak to brzmi " przyspieszyła"

      Nowy miesiąc nowe rozdanie. USD/PLN Wsparcie miesiąca Listopada to 3,96993 a opór to 4,02188. Obie ceny rynek powinien zaliczyć. Gdy zobaczę jakieś wybicie z tej konsolidacji to poinformuję. 

     Ten tydzień to 3,97037-4,01252. Bardzo podobne do miesiąca. Zakładam, jutro po decyzji RPP umocnienie złotego, jednak chwilowe. NBP kończy się amunicja, gdy podwyżka będzie większa od 50 punktów, złoty się umocni jednak chwilowo. Kosmiczna inflacja przyparła nas do muru. Amunicji mamy mało, chyba, że zadziałamy jak ranione zwierzę. Nie ma co bić piany jutro wszystko się wyjaśni. Dla ludzi, którzy do tego doprowadzili, każda kara jest łagodna. Skończą kadencje odejdą a skutki będziemy odczuwać co najmniej 10 lat. Całe społeczeństwo a najbardziej emeryci, renciści. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu