ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Hity profesorów ekonomii " inflacja jest importowana, nie zależy od nas "

        Z wyników inflacji w wielu inteligentnych krajach wynika, że to my hehe chyba eksportujemy wzrost cen.

        Takie przykłady za wrzesień : Japonia 0,2 procenta, Arabia Saudyjska 0,6 procenta, Chiny 0,7 procenta, Szwajcaria 0,9 procenta a nam podobne kraje bez inflacji to Portugalia 1,5 procenta, Dania 2,2, Francja 2,2, Włochy 2,5 a u nas dziś zobaczymy ? 6,5 ale to nasze ceny rosną, ponieważ inni nam eksportują wzrost. Na naukę ekonomii trzeba wyjechać z kraju. 

       Dziś dane i inflacji o 10 : 00 i obym się mylił. Strategie opisałem wczoraj.

       GUS: Inflacja wyniosła 6,8% r/r w X wg wstępnych danych. Strategia aktualna choć inflacja jeszcze większa niż zakładałem. Wpis z 7 października aktualny, przekroczymy 7. " Nie ma co się przejmować, pensje rosną szybciej jak inflacja " tak mówią profesory. Matrix ?

       Wkład do znicza który kupuje co roku wzrósł o 60 procent. Kosztował 10 złotych a kosztuje 16, ilu z nas kupi mniej zniczy ?

        Podsumowanie tygodnia jest klarowne kto chciał mógł kupić USD/PLN w rejonie 3,92623 dołek był na 3,92822. i sprzedać na 3,99027 szczyt był na 3,99622.

        EUR/PLN kupujemy poniżej 4,5843 a dołek był na 4,57811 a sprzedajemy na 4,61984 lub wyżej i cena dotarła do 4,63198. Grosz wyżej.  

       Te poziomy podałem w poniedziałek i wtorek.

        Jesteśmy jako koszyk w ważnym poziomie a w poniedziałek jest dzień wolny, zobaczymy jak rynek to rozegra. Kosmiczna inflacja daje sygnały radzie do podwyżki stóp o co najmniej 100 punktów. Jak będzie mniej to rynki przyjmą to jako dalsza gra na zwłokę. Dawno inwestorzy powinni rade postawić pod ścianą i osłabić mocno złotego aby nie było spirali cenowej. Wiadomo słaby złoty to większa inflacja, większa inflacja to większe niezadowolenie społeczeństwa a to z kolei powoduje  strajki i upadek rządu i spirala dalej się zacieśnia. Przypomnę poprzednia inflacja skończyła się upadkiem ustroju i stanem wojennym, czym skończy się ta.

      Co na to Frankowicze? Dźwigają ciężar coraz większy. CHF/PLN sugerowany na tej stronie od początku roku do kupowania, nie daje szans na złapanie powietrza posiadaczom kredytów frankowych. Cena do kupowania  4,0546 zdarzyła się dwa razy w tym roku. Teraz czas na dalsze wzrosty oczywiście z korektami. Na korektach dalej należy zaopatrywać się w tą walutę. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu