ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Inflacja 5,9 procenta.

       Moje założenia były na 6 procent. To w następnym miesiącu będzie powyżej 6. Politycy myśleli, że jak będą produkować pieniądze i rozdawać i to będzie to bezkarne. Pęknąć można ze śmiechy. Gaz wzrósł o 150 procent. Pięknie z 2,45 w styczniu do 6,33 w październiku. A co mówią profesory ekonomii? Inflacji nie ma a jak jest to importowana i winne są śmieci. Matrix.  Teraz będą dopłaty do gazu, dla najbiedniejszych. Jak to brzmi "dla najbiedniejszych" Bobrze ale trzeba rozliczyć tych co do tego doprowadzili. Natomiast biedni jesteśmy wszyscy, przez tą politykę.

      USD/PLN trzecie podejście do 3,92623 czy w końcu pęknie, pokaże nowy tydzień.

      EUR/PLN  w drodze do 4,55017.

      "Ministerstwo Finansów informuje, że w ramach obsługi zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa we wrześniu 2021 roku dokonano następujących płatności w walutach obcych: kapitał - równowartość 508,8 mln euro (2 317,0 mln zł), odsetki – równowartość 115,6 mln euro (528,7 mln zł). Wiemy, że mamy duże zadłużenie ale warto to przypominać same odsetki miesięcznie to 500 milionów. Dla porównania to tyle kosztowały wszystkie szpitale tymczasowe w Polsce. Tak i to oddajemy w postaci odsetek co miesiąc.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu