ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Model bardzo precyzyjny.

      Wczoraj był bardzo dobry dzień. Najpierw we wtorek prezes NBP swoimi wypowiedziami osłabił złotego, który dotarł do  4,63049 a poziom podany na ten tydzień był na 4,62468, Kiedy cena dotarła do górnego zakresu wahań, rozumiem, że wszyscy czytelnicy sprzedali walutę. Następnie ukazała się wypowiedz premiera, który zasugerował podwyżkę stop i złoty umocnił się do znanego nam poziomu 4.59629 i tu czekaliśmy na wynik posiedzenia. Jako, że większość Rady jest z tej samej partii co premier, więc wykonali zadanie i stopy poszły do góry. Umocnienie było precyzyjne, ponieważ dotarliśmy do 4,54443 a obliczeniowy był na cenie 4,54492. Wszystkie poziomy podałem wcześniej. 

       Dla mnie podwyżka była zaskoczeniem, nie ma znaczenia kogo głosy przeważyły. Zakładałem podwyżkę na następnym posiedzeniu. Zobaczymy w sprawozdaniu z posiedzenia, kto głosował za podwyżką, kto się złamał. NBP dał teraz sygnał, że inflacja zacznie spadać za 6 do 9 miesięcy. Tak według badań reaguje rynek na pierwszą podwyżkę stóp. Inflacje można porównać do rozpędzonego pociągu. Pierwsza podwyżka to informacja dla maszynisty, że za jakiś czas zaczniemy hamowanie. Moim zdaniem zobaczymy jeszcze 7 procent i napędzimy panikę, zanim inflacja zacznie się zawijać w dół. Oczywiście wzrosną koszty obsługi zadłużenia, ale co to jest przy tym co mówił Pan prezes NBP że " Cały świat od nas pożycza pieniądze, nawet Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

      Mamy obliczeniowe zakresy i czekamy na kolejne wypowiedzi. Najbliższa o godzinie 15. Idealna korekta umocnienia to cena 4,57388. Zobaczymy czy to się uda?

      17;50 wszystkie zlecenia czekające zostały zrealizowane w cenie 4,57388.

      Wartość wyemitowanych i pozostających w obrocie obligacji na rzecz FPC wyniesie, łącznie z emisją zagraniczną, blisko 137 mld zł, podał bank BGK.

       BGK to państwowy bank rozwoju. Ciekawe czy ten dług wlicza się do Polskiego zadłużenia?

       Na DAX dziś nie można zarobić, ponieważ grają roboty na skalpowaniu. Mogę podawać sygnały ale będzie ich dużo, kto nie zdąży może mieć stratę, więc patrząc na Wasze inwestycji wole nie ryzykować. Po wczorajszej zadymie wygląda, na wyczyszczenie pola pod większe wzrosty. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu