ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś obligacje lekko odbijają, po wczorajszym dołku.

       7:50 Podobnie może być na złotym, wczoraj starałem się to wyklarować.

       7:53 kto za moją sugestią z 6 marca kupił złoto może dziś zrealizować część (ja połowę) zysku na cenie 1740. Kto kupił 8 marca ( sugestia była w sobotę) w poniedziałek cena była w rejonie 1683-1677 ma dziś 60 dolarów czyli 3,5 procenta.

        7:59 kto sprzedał obligacje za moją sugestią ( wszystkie daty podobne do złota) w cenie 132 może dziś zrealizować zysk na 131,5 nie duży zysk ale dmucham na zimne przed wygasaniem kontraktów.

         8:08 dziś znowu gram przeciwko funtowi (pamiętając o zabezpieczeniu zysku).

         15:10 melduje, że zamykam z dużym zyskiem wszystkie pary otwarte przeciw funtowi. Nie zakładam zmiany trendu krótkoterminowego tylko zamykam pozycje i realizuje zysk. Kto nie chce tak zrobić może ustawić stop na połowie zysku i czekać dalej ale ryzykuje, że może mieć połowę tego co jest teraz, ale może też zyskać dużo więcej jak funt będzie spadał dalej. 

        USD/PLN nie wybił ważnego poziomu roku na cenie 3,88503 a to sygnał, że kupujący nie mają siły na marsz wyżej.

        EUR/PLN realizuje wczoraj podany scenariusz więc wszystko wiecie.

        GBP/PLN to założenie znacie, ma iść w kierunku 5,4319. Czy to się uda ? Zobaczymy, ale ja już dwa razy grałem przeciwko funtowi i dwa razy się to udało. W którymś momencie przyjdzie mocniejsza korekta. Szczyt był na 5,4187, czy ten poziom można odznaczyć jak szczyt 1,3 grosza poniżej poziomu obliczeniowego, nie wiem ale wiem jedno, na razie gra przeciwko funtowi kończy się korektami i król dalej rośnie.

        CHF/PLN w rejonie poziomu docelowego na cenie 4,1661, w przyszłym tygodniu a dokładnie 25 marca decyzja sądu w sprawie Frankowiczów, więc może być gorąco.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu