ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Następny opór dla EUR/PLN to 4,62784.

       Politycy chcieli by ogłosić, że jesteśmy najlepsi w Europie a może i na świecie. Niestety to będzie trudne ponieważ USA ma 350 milionów obywateli a Brazylia 210. W moim serwisie pojawiają się codziennie wykresy o COVID-19. W rankingu 25 krajów z największą liczbą zarejestrowanych 27 marca zarażeń na COVID-19 Polska jest na 5 miejscu, po USA, Brazylii, Francji i Indiach, natomiast pod względem zgonów na 4. Tyle tylko, że to są kraje o wielokrotnie (oprócz Francji, dwu krotnie) większej ilości mieszkańców. Jak byśmy testowali tak jak Europa to podium mamy murowane. Gdy nie testujemy nie wiemy jaką zastosować strategie, bez strategii umieramy, a ZUS zyskuje.

       CHF/PLN dziś dotarł powyżej 4,1661. Jak inwestorzy zobaczyli wyniki COVID-19 w Polsce to nie dziwne, że osłabiają złotego. Tu jest bardzo cenna informacja. Poziom 4,1661 jest ważny w długim terminie. Cena poniżej to umacnianie złotego do 4,0546 a powyżej to osłabianie złotego w kierunku 4,3034. Z racji tego, że to długi termin należy zachować tolerancje 1-2 grosze.

        EUR/PLN celowo podałem wcześnie do jakiego poziomu dziś idziemy, tytuł był wcześnie. Ponieważ jak zobaczyłem rano wyniki COVID-19 to wiedziałem, że będzie przebicie 4,61748. Wiem, że wielu z Was na wykresie mam moje poziomy i nie gubią się w tym co piszę, jednak dla wyjaśnienia dziś opisze to co się wydarzyło. Wczoraj dotarliśmy do ważnego poziomu marca 4,61694 (podany 9 marca) szczyt był na 4,61761. Dziś dotarliśmy do ważnego poziomu tygodnia na cenie 4,62832 a poziom podany to 4,62784. Co dalej ? Według strategii cena powinna teraz testować najpierw poziom marca od góry na cenie 4,61694 a następnie 4,60342 (podany 16 marca) czyli poprzedni opór w skali tygodniowej. I najważniejsza rzecz przebiliśmy poziom oporu w zakresie długoterminowym na poziomie dla przypomnienia 4,60281 (podana 3 marca) a to sygnał, że idziemy w kierunku 4,73915. Przebicie jest 2-3 grosze i może jeszcze być anulowane ale do czasu gdy przebywamy powyżej 4,60281 model sugeruje kupowanie EUR/PLN. Dalej jesteśmy w trendzie wzrostowym na EUR/PLN.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu