ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Rano złoto i obligacje dale zyskują.

        Rano złoto i obligacje dale zyskują. USD/PLN idealnie dotarł do oporu, EUR/PLN również, GBP/PLN przebił z hukiem opór który teraz stał się wsparciem. Wsparcie dziś bardzo precyzyjnie zadziałało na 5,32. CHF/PLN nie może dotrzeć do oporu w długim terminie. Cena 4,1661 powinna być osiągnięta. Jednak należy zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną sytuacje. Drukowanie franka w prawdzie z innego powodu ( każdy do niedawna traktował go jako waluta na przetrwanie ) niż złotego, (braki w budżecie) powoduje utratę jego znaczenia jako waluta na trudne czasy. Nawet franka można zepsuć. To widać na rynku. W poprzednich okresach odchodzenia od ryzyka, złoty najpierw słabł do franka a następnie do innych walut. Teraz inwestorzy odsuwają się od tej waluty. To dobrze dla Frankowiczów, ponieważ będą niższe raty. Jednak chcę zwrócić na jedną, rzecz uwagę, to co pisałem wielokrotnie, gdy już większość spłaci kredyty frankowe, CHF/PLN spadnie. Należy to brać pod uwagę przy inwestycji w tą walutę. Można jedynie wyłapywać dołki, a ten jest na 4,0546 ale myślę, że CHF traci na znaczeniu na lata. To będzie ciekawe gdy zobaczymy 3 z przodu przy cenie CHF/PLN.  

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu