ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś w porannym ogłupiaczu padły ostrzeżenia w sprawie Amerykańskich obligacji, poziom docelowy 4 procent.

       Warto jednak to ostrzeżenie pamiętać, dziś obligacje lekko do góry, więc to nie będzie w środę, na szczęście. Jeffrey Gundlich duży gracz na rynku obligacji, ostrzega. Czy należy się tego bać. W czasie kryzysu 2008 roku, problemy miały duże instytucje finansowe. W tym czasie na pomoc rzuciły się państwa, według zasady " Za duży żeby upaść" trzeba było pomagać. Nowy kryzys będzie na poziomie państw. Tylko kto im wtedy pomoże. Moim zdaniem odezwie się zdrowa gospodarka i będą bankructwa. Kto pójdzie na pierwszy ogień, kraje które najwięcej rozdają, najwięcej produkują pieniądz i mocno się zapożyczają. Profesorowie ekonomii wypowiadają się na konferencjach prasowych jak by mówili do pierwszoklasistów. Nazywają dodruk pieniądza Nowoczesną Teorią Monetarną. Tak naprawdę nikt nie wie do czego to doprowadzi, ale wiem jedno niszczenie nośników monetarnych to zło. Gdy Amerykańskie obligacje będą na 4 procent to Polskie na 10 a wtedy cały naród będzie pracował na odsetki.

       Dziś czas na króla. GBP/PLN przebił poziom 5,32. Ja sprzedałem na 5,32 i miałem nadzieje, że funt zachowa się jak zwykle według modelu. Mamy jednak wybicie tego poziomu. To informacja, że bez korekty idziemy w kierunku 5,4319. Czy go teraz kupować na zero gdy cena spada w rejon 5,31-5,32. Model pokazuje, że należy go kupować a wzrosty są nieuniknione. Ja jednak tego nie robię. Wspiera mnie w tym zasada, że kupuje tanio. Wiem, że funt tani nie jest. Więc pozostanę poza rynkiem i poobserwuję. 

      Marzec to wsparcie na poziomie 5,2979 a opór to 5,3851. Jak się uda to w dolnym zakresie kupujemy a w górnym sprzedajemy.

      Ten tydzień podobnie wsparcie to 5,2878 a opór to 5,3669. Podobnie w dole kupujemy a w górze sprzedajemy.

      Słusznie niektórzy z Was zauważyli, że na początku marca to para GBP/PLN dyktowała warunki i mieliśmy mocne odbicie od poziomu 5,32 ale w następnych dniach niejako wygrały opory na USD/PLN i EUR/PLN można powiedzieć bardzo precyzyjnie. Te pary jednak więcej znaczą na rynku mimo tego, że to królem wielu z Was i dużych graczy gra.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu