ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Rano obligacje Amerykańskie lekko rosną, chwilowo czy realizują podana w sobotę strategie?

         EUR/PLN w długim terminie dotarł do poziomu podanego 3 marca na cenie 4,60281. No szczyt był na 4,60352. Co dalej? Odbijamy się precyzyjnie od tego poziomu. Jak długo nie wiem. Wsparcie na długim terminie to 4,46648. Tam na początku roku kupowaliśmy.  

         Polska według Eurostatu ma najniższe bezrobocie w Europie. Najbardziej jesteśmy też okradani przez inflację. Nasi emeryci głodują. Ale dostaną 13 i 14 emeryturę. Najpierw są okradani a następnie się im daje. Ale jak to brzmi dostaną. Ponad 365 tysięcy ma komornika. Ale jest dobra wiadomość z 13 nie można im zabrać nic.

         Marzec to pierwsze wsparcie na cenie 4,5609 a drugie na 4,53905. Gdzieś w tym rejonie powinna zakończyć się korekta jeżeli mamy zdobywać wyże poziomy. Na ten moment zakres wahań na marzec to 4,5609-4,61694. Wybicie pokaże kierunek. Na razie marsz na północ zatrzymał opór roku.

         Ten tydzień to 4,56435-4,61927. Podobnie jak w średnim terminie tak i ten tydzień powinien zawierać się w tym zakresie. Po giełdach widać, że trafia do Europy świeży kapitał, ( nowe rekordy DAX) więc i złoty może zyskiwać ale na razie na wiele bym nie liczył. 

         Kto za moją sugestią, podaną w sobotę kupił złoto poniżej 1700 dolarów może na cenie wejścia postawić stop. Dziś złoto odbiło 42 dolary więc warto zabezpieczyć pewny zysk. Na więcej niż 100 dolarów na uncji nie liczę.

        Kto kupił obligacje czeka na zysk i zamyka, moim zdaniem spadki jeszcze będą. Rynek chce przetestować spokój bankierów.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu