ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Powell postraszył, czyżby kryzys się zaczynał ?

9:43 melduje posłusznie, że GBP/PLN zaliczył długoterminowy opór na cenie 5,32. Realizujemy zyski z pozycji otwartej na cenie 4,94. Król nie przypadkowo tak się nazywa. Przy realizacji zysków na GBP/PLN może wzmocnić się od tych poziomów złoty. Czyli 3,84 USD/PLN i 4,48 EUR/PLN. Jednak należy to rozumieć.

Nie skromnie powiem, że przyciągam zadymę. Cieszę się ogromnie, że podałem Wam poziomy długoterminowe, ponieważ dziś one precyzyjnie zadziałały. GBP/PLN miał maksimum na 5,3337, USD/PLN na 3,8608 a EUR/PLN na 4,5983. To są poziomy które nie są super precyzyjne ponieważ to jest długi termin i przestrzelenie poziomu o 2 grosze to jest granica błędu. Szczególnie, że obliczenia robiłem 11 grudnia. Jeżeli one wytrzymają to będzie umocnienie złotego w kierunku poziomów podanych w poprzednich dniach.

Dziś CHF/PLN. Jest w trendzie spadkowym. Opór ma na 4,1661 a wsparcie na 4,0546. W dolnym zakresie kupujemy a w górnym sprzedajemy. Przekroczenie któregoś z poziomów pokaże mocny ruch, ja zakładam tak. Rośniemy do 4,1661 i spadamy do 4,0546 więcej podam jak zmaterializuje się ten scenariusz. 

Z kryzysem to bym nie przesadzał, na razie. Miłego weekendu.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu