ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś oczekuję osłabienia złotego w kierunku 3,79217 i rozładowanie grających na wzrost.

      Dziś rano (6:00) jak wszyscy spaliście (może) ja policzyłem Wam do jakiego poziomu dotrze cena dolara. I co, chyba też byłem zaspany ponieważ pomyliłem się. Pomyłka gruba bo aż 0,0015 grosza. Cena dotarła do 3,79067. Ci z Was co często czytają moje wypociny wiedzą, że w takich okolicznościach stawiamy realizację zysków na cenie figury 3,79.

       Burundi, Malawi i Polska. Co łączy te kraje. Malawi to najbiedniejszy kraj Afryki a Burundi jest przedostatnia na świecie. Kwota wolna od podatku w Malawi wynosiła (2019 rok) 5800 PLN w Burundi trochę więcej a w Polsce do 2016 roku było 3091. Byliśmy ostatni a teraz mamy 8000 tysięcy i wyprzedziliśmy te dwa kraje. Jest pięknie ale nie jesteśmy najlepsi na świecie. Moim zadaniem ta kwota powinna być większa, lub chociaż równa z 12X1250 czyli najniższa krajowa. Ale nie bo wtedy, emeryci i renciści z najniższym (głodowym) uposażeniem nie płacili by podatku a to kilka milionów ludzi.

       GBP/PLN Długi termin. Wszyscy znacie moje zdanie, podawany przez cały ubiegły rok. Anglia zyska na wyjściu z Unii. Zobaczcie jak pięknie szczepią swoich obywateli. Mają już ponad 20 milionów a w Unii ile? Do rzeczy. Kto kupił GBP/PLN za moją ostatnią sugestią poniżej 4,94 może zrealizować zyski w rejonie 5,32. Para z królem jest w trendzie wzrostowym i w tym roku tak powinno być. Ważny poziom na którym warto dokupić GBP/PLN to cena 5,0259. Najbliższe długoterminowe wsparcie w rejonie 5,1730. Na ten moment cała filozofia rozgrywa się w zakresie 5,1730-5,32. w dolnym zakresie kupujemy a w górnym sprzedajemy.

Jutro CHF/PLN ale już bez tematu do przemyśleń. Choć Malawi to piękny kraj, wielopartyjny.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu