ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziękuje, że o mnie pamiętacie.

          W ubiegłym roku 11 listopada pisałem, kiedy zacznie się problem w gospodarce. Kluczem do wszystkiego jest dolar. Ameryka jeszcze przez jakiś czas będzie wykorzystywała swoją walutę do swojej gry. Wiele krajów odchodzi od rezerw walutowych w dolarach jednak ponad 80 procent państw ma rezerwy w USD. Od ubiegłego roku spadają obligacje amerykańskie (4 sierpień miały szczyt) i od tego czasu powoli zwijają się ryzykowne aktywa. W Polsce wzrost dolara do 4 złotych miał miejsce po szczycie obligacji USA z sierpnia, gdzieś na początku listopada. Co dalej. Dwa dni temu obligacje miały lokalny dołek, a po kilku dniach złoty osłabił się do szczytu roku 2021. 

          Długi termin. Przez różne czynniki dolara, już tak mocno świat nie potrzebuje. Produkcja idzie pełną parą. Na ten rok zakładam trend spadkowy dolara. Proszę z uwagą to przeczytać. Trend spadkowy to nie znaczy, że od jutra będzie spadał. Jesteśmy poniżej ważnego poziomu roku  2021 na cenie 3,88503. Poniżej tej ceny wiemy, że popytu na dolara nie mam a wzrosty są tylko odbiciami. Ważny poziom wsparcia to 3,67351. Ten rok rozpoczyna się od obrony tej wartości. Gdy zobaczymy cenę poniżej to znaczy, że spadek będzie 20 groszy. Gdyby cena przebiła się powyżej 3.8850 to zaatakujemy 4. To jest strategia dla tych co raz dziennie patrzą na rynek dolara. Kupujemy w rejonie 3,67351 sprzedajemy w rejonie 3,88503. Robimy tak do czasu, gdy przebywamy w tym zakresie. To jest długi termin więc i duże odległości.

         Jutro o EUR/PLN w długim terminie.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu