ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Polska jest najważniejsza.

        Witam wszystkich czytelników po przerwie. Jak zwykle dzięki Waszym odwiedzinom mam motywacje do pracy. Szczerze pisząc o motywacje najtrudniej. 

        Na pierwszy ogień w tym roku idzie ciąg dalszy wpisu z dnia 13 grudnia. W jakiej walucie i gdzie odkładać zarobione pieniądze. 

       To moim zdaniem dziś największy problem. Układ geopolityczny bardzo dynamicznie się zmienia. Jeszcze dekadę temu było jasne. Jest jeden hegemon światowy, posiada silną armie, walutę i wpływy. Dziś mamy już dwie gospodarczo równorzędne siły. Militarnie na razie wygrywa stara. To tylko kwestia czasu, jak to co się wydaje mocarstwom, będzie przetestowane w realnym świecie. Różnie stratedzy przepowiadają co się stanie. Dla mnie najbliższa prawdy staje się koncepcja taka: Ameryka i Chiny zajmą się sobą na Pacyfiku a Europa zostanie samemu sobie. Wtedy kraje którym obecny układ granic i wpływów nie odpowiada, pokażą swoje ja. Na to wszystko należy być przygotowany.  

       Do tej koncepcji pasuje jak ulał, wariant, że Rosja wydaje 4-5 procent PKB na zbrojenia. W ubiegłym roku zamieniała skład rezerw w których przeważał dolar. teraz przeważa złoto. Podobnie robi wiele państw. 

       Polska na tym tle wygląda bezbarwnie. Prawie 40 milionowy kraj, zmarnował 30 lat niepodległości. Tak jak by ktoś prowadził z nami wojnę hybrydową ( niszczył walutę - kosmiczna inflacje, niszczył gospodarkę - spółki skarbu państwa bez dywidendy, drenował inteligentnych ludzi do innych gospodarek, elity polityczne bez głowy, zadłużenie kraju nigdy większe nie było) Tylko, że ten ktoś to my sami. My załatwiamy się skutecznie sami. Czy te słowa dalej są aktualne " Dajcie Polakom władzę a sami się wykończą" W tym wszystkim musimy ( Ci co jeszcze nie wyjechali) znaleźć dla siebie miejsce. 

Kiedyś było łatwo, każdy kto miał nadwyżki budżetowe kupował dolara, później franka szwajcarskiego a co dziś. Tu dochodzimy do tego co moim zdaniem należy zrobić z zarobionymi pieniędzmi. Wszystko co chcemy kupować należy to robić z głową. Różni doradcy sugerują nieruchomości, ziemię, złoto surowce, crypto waluty. Ja zawsze sugerowałem, że kupujemy w dołku a sprzedajemy w górce. Tu należy sobie zrobić analizę tego co chcemy kupić na wykresie i zobaczyć gdzie jest tego cena. Ja na tej stronie zajmuję się tym co Kantor, walutami. Wiec będę sugerował jakieś zakupy, czasami wyleci mi coś o złocie czy akcjach.

Chcę jeszcze dodać, że dla Waszego dobra jest wskazane aby waluty były w gotówce, więc wspierajcie wszelkie działalności oparte na walucie. Dlaczego ? Opisze to szerzej w przyszłości. Na dziś napisze tak, warto posiadać konto w zagranicznym banku i takie waluty jak CAD, AUD, NOK i podobne te które nie są niszczone przez własny kraj. Dobrze mieć w portfelu złoto ( ale po cenie 1500 USD za uncje) srebro, trochę komercyjnych nieruchomości, akcji ale tylko baronów dywidendowych, na przykład (GPW spółka) i gotówkę na okazje. Przyszłość sami sobie zgotowaliśmy.

Wykorzystuje tą dużą ilość odwiedzin aby czasami przemycić tekst nad którymi sam się zastanawiam. Mam jednak świadomość, że większość wchodzi na tę stronę aby zarobić na kursach, więc od jutra zaczynam coś analizować.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu