ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

9:22 powtarzam wpis z 8:23 z wczoraj.

Pamiętacie mój wpis z 27 listopada o dziennikarzach na stronach ekonomicznych. Przeczytajcie dziś te strony. Każdy inteligentny choć trochę człowiek wybiera to co czyta. Nie ma znaczenia kto jest właścicielem, tego medium, tylko co pisze. Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat tego, że Orlen kupił medialną spółkę Polska Press. I mamy boom w mediach. Różne opcje polityczne albo to chwalą, że mamy repolonizację albo krytykują, że będzie monopol. Ja mam informację która mówi co innego. Podstawowa jest taka, że Orlen nie jest Polską spółką. Każdy inteligentny człowiek sprawdzi i zobaczy, że 27.52 ma Skarb Państwa, 7,34 ma Holandia a 6,29 Hiszpania, natomiast większość ma inwestor niewiadomego pochodzenia, aż 58,85 procenta. A przypomnę, że właścicielem jest ten kto ma ponad 50 procent, czyli tu ktoś niewiadomy. Skarb Państwa ma tylko pakiet większościowy. Nie zdziwię się jak jakiś inwestor naprodukuje sobie pieniędzy i kupi spółkę Orlen. Oczywiście Orlen jest w Polsce, ale to wszystko. Coca Cola też jest.

Na ziemię. USD/PLN jest po walce. Samotny bojownik wybronił nam wsparcia. Teraz do pełni szczęścia dla posiadaczy zielonego, potrzeba aby rynek wytrzymał powyżej 3,66543.Nalęzy obserwować ponieważ gdy uda się zamkniecie tygodnia powyżej to w nowym tygodniu zaatakujemy 3,71042.

EUR/PLN zrobił dołek na 4,41688 i dołek został wybroniony. Do pełni szczęścia dla posiadaczy euro potrzeba zamknięcia powyżej 4,44067. Gdyby tak się zdarzyło złoty się powinien dalej osłabiać.

GBP/PLN spadło do nowego dołka. Król mnie zaskoczył ponieważ długo się dobrze trzymał a dziś mamy dołek na 4,8018 i mocny opór w postaci poziomu 4,8271 nie zatrzymał spadku. Aby była szansa na odbicie należy podnieść funta powyżej 4,8271.

CHF/PLN o tym wiecie wszystko.

Miłego weekendu.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu