ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Polska najbardziej okrada swoich obywateli.

Na świecie jesteśmy w ścisłej czołówce. Inflacja nas zżera. Ciekawe, decyzją o produkcji pustego pieniądza podpisaliśmy układ o recesji na 25 lat. Prezes lub minister poda się do dymisji a kraj będzie cierpiał przez wiele lat. Śmiać mi się chciało przez łzy gdy posłowie chcieli podwyżek. Ciekawe, oni myśleli, że ich inflacja nie dotknie. Nienawidzę polityków, ich brak chęci edukacji. Wartość nabywcza ich diet spadła o połowę w czasie poprzedniej kadencji a jeszcze czeka ich super bieda na emeryturze. Czy oni tego nie wiedzą. Sami gotują sobie i narodowi ten los.

Złoty dalej powinien jeszcze się umacniać i blokować eksporterów. Z poprzedniego kryzysu wyciągały nas firmy eksportowe ale złoty był słaby ale zdrowszy. Dziś produkcja pustego pieniądza powoduje odwrotny skutek. Pisałem o tym wielokrotnie. Będzie problem z mocnym złotym. Ten problem dopiero zniszczy gospodarkę a wtedy zacznie się zadyma i osłabienie złotego. Na razie idziemy w kierunku 4,36737 ponieważ przebiliśmy 4,3820 na EUR/PLN i 3,63388 na USD/PLN. Teraz mamy prosta sytuacje inwestycyjną, kupujemy waluty gdy cena wzrośnie powyżej 4,382 dla EUR/PLN i 3,69 dla USD/PLN chyba że ktoś chce łapać spadający nóż to może zrobić to wcześniej.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu