ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Trzech członków RPP chce podwyżki stóp.

Realna stopa procentowa na poziomie minus 2,9 procenta, to najniższa wartość od 26 lat. Wczoraj przeczytałem, że trzech członków RPP proponowało podnieść stopę procentową o 0,15 punktu. Mamy stagflacje z której nie ma wyjścia. Gdy podniesiemy stopy gospodarka stanie a wydatki budżetowe się nie zapną, gdy nie podniesiemy stóp, będziemy dalej brnąć we wzrost inflacji. Jest szansa na spadek inflacji za 6-9 kwartałów ponieważ spadek PKB wyprzedza o tyle spadek inflacji. Koło zamknięte ale co by się nie stało, obywatele tego kraju za to zapłacą. 

Od 12 lutego pisałem, że złoty powinien być słabszy. Teraz to się zmaterializowało. Zobaczcie jak pięknie pracowała para EUR/PLN. Wszystkie poziomy były respektowane. Sygnał kupna podany w piątek 14 lutego na cenie 4,2475 zmaterializował wzrosty do 4,2590 po tym było cofniecie. Sugerowałem, że to nie koniec wzrostów. Następnie cena poszła do 4.2738 i tu sugerowałem realizację zysków. Znowu mieliśmy cofniecie do znanego nam poziomu 4,2605 i od niego wzrosty do 4,2859. Teraz jesteśmy w strefie opisanej przeze mnie we wtorek w zakresie 4,2738-4,3062. Podtrzymuje spiskową teorię, że tu inwestorzy są ubierani w walutę, po której ona spadnie do poziomów gdzie będą zakupy długoterminowe. No to mamy weekand a ubieranie trwa. Miłego odpoczynku.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu