ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dlaczego spada GUS-owski wskaźnik zaufania konsumentów?

Tępo wzrostu płac jest na poziomie 7,1% r/r. ( Moja tak nie wzrosła, czas na szukanie roboty). Skoro tak szybko rosną wypłaty to dlaczego tak mocno spadają nastroje konsumentów. Powód jest prosty "stagflacja". Potwierdzeniem moich słów będzie wzrost bezrobocia w najbliższych miesiącach. Można powiedzieć to czarna magia, ponieważ gdy rosną pensje to znaczy, że nie ma pracowników a skoro ich brakuje to jakim sposobem może wzrosnąć bezrobocie. Zawsze wierzyłem swojemu modelowi pracy. Przy nim pozostanę, a czas zweryfikuje tezy. Przypomnę, że inflacja w strefie Euro jest na poziomie 1,4 procenta.

USD/PLN wybił poziom 3,92724 a to sygnał, że idziemy w kierunku 3,98177 gdy i on zostanie pokonany wtedy zobaczymy 4,02426. 

Dziś gram w zakresie 3,9442-3,96851.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu