ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Dziś decyzja Moody's w sprawie Polski.

Wczoraj obradował EBC i nic nie zmienił. Bankowcy boją się ograniczenia QE. Kiedyś ten program był lekarstwem na kryzys. Teraz może być przyczyną nowego kryzysu. Pacjent nauczył się, żyć z lekarstwem a teraz boi się je odstawić. Odstawienie wywoła na pewno perturbacje na rynku. Mój model pracy pokazuje na początek 2018 roku. Złoty nie umocnił się w wyniku taj decyzji a to dziwne. Dalej zapora popytowa w postaci ceny 4,2330 działa mocno. Wczoraj dołek był na EUR/PLN na cenie 4,2369. Dziś jesteśmy w rejonie 4,25. Nie zakładam aby inwestorzy chcieli zostać na złotówce na weekend. Plotki informują, że KRLD w sobotę odpali rakietę, sugerującą siłę militarną. Kto w obliczu groźby militarnej będzie ryzykował. 

USD/PLN zaliczył dołek roku. Dalej nikt nie chce dolara. nawet na kryzys inwestorzy uciekają od dolara. Moim zdaniem dołki na dolarze należy wykorzystywać na kupowanie a odbicia na sprzedawanie. Tylko średnioterminowi gracze trzymają dolary.

Model pokazuje, że agencja nic nie zmieni.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu