ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Za błędy jednostek płaci cały naród, strzelamy sobie w stopę, kolano i biodro.

Inflacja 4,4 % to nic innego jak podatek, który wszyscy płacimy. Wartość nabywcza naszej wypłaty zmniejszyła się. Każde 100 złotych jest teraz warte 95.6 w sile nabywczej. Można oczywiście teoretyzować, czy trzeba było zaostrzyć politykę pieniężną. Dzięki temu uniknąć stagflacji i wzmocnić wzrost gospodarczy w latach 2021-2023. Tu jednak mamy pozorną sprzeczność interesów. Wzrost inflacji jest niekorzystny dla obywateli, dla gospodarki natomiast jest na krótką chwilę korzystny dla budżetu. Spowolnienie gospodarki zaczyna trwać już ponad 8 kwartałów. Kiedy pójdziemy po rozum do głowy? Według austriackiej szkoły ekonomii czeka nas jeszcze szok cenowy. Widać z tego modelu, wszystko jeszcze przed nami. Dalej PKB będzie spadać a inflacja rosnąć, i niestety nasza ciężka praca idzie w gwizdek.

O EUR/PLN napisałem chyba wszystko. Strategia forex opisana w piątek dała zarobić. Tak jak obiecałem EUR/PLN dość precyzyjnie dotarło do ceny 4,2738. Dziś mamy szczyt na cenie 4,2741. Co dalej? Moim zdaniem korekta i dalszy wzrost. Taktyka grubasa teraz jest taka : ubrać inwestorów w droższe euro a następnie zjechać nisko aby odpaliły się duże zlecenia stop i wtedy zakupić się pod korek. No to po przebiciu ceny 4,2738 idziemy w kierunku 4,3062 i w tym zakresie będziemy ubierać inwestorów.

Ważny poziom na Luty to 4,26587 poniżej kupujemy a powyżej sprzedajemy. Zakres do którego idziemy to 4,33794.

Ten tydzień to wsparcie 4,25535 a opór to 4,27464.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu