ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Złoty jest słabszy.

Złoty lekko się osłabia. Jutro mamy dane z Polski, powinny być dalej katastrofalne. Niestety mocno się cofamy. PKB zakładam na 2.9 procenta a inflacje na 4,2. Niestety moje założenia przed wielu miesięcy się materializują. To powinno osłabiać złotego. Nie powinno tez być jakimś wielkim zaskoczenie ponieważ inwestorzy zakładają podobnie. Dla mnie gdy inflacja jest już 400 procent wyższa niż w Unii to nie dobrze a gdy spada PKB to katastrofa. Gdy odejmiemy od PKB inflacje mamy wskaźnik ujemny. 

Wracam jeszcze do wpisu z wtorku. Zagranie forex pokazuje jak działa rynek. Tam przypomnę miałem założenie, że gdy cena spadnie poniżej 4,2590 będę mocno sprzedawał a przy pierwszym cofnięciu zrealizuje zysk. To założenie kolidowało z podejściem, że złoty powinien być słaby. Jednak piszę to aby zobrazować, jak inwestorzy do tego podeszli. Przebicie poziomu 4,2590 dało informacje, że mimo dużego kupowania cena spada. To znaczy, że jest mocny sprzedający. Ja sugerowałem się do niego podłączyć. Cena spadła do 4,2479 a ja sugerowałem zrealizować zyski. Dałem jednak drugie rozwiązanie, postawienie stopu na cenie wejścia 4,2590. Co się później wydarzyło. Cena podeszła dokładnie do stopów, przypadek? Moim zdaniem nie, tam znowu odbyła się walka. Inwestorzy ponownie sprzedawali i cena znowu spadłą do nowego dołka na cenie 4,2455. Znowu poszła realizacja zysków. Widzimy, że ten poziom dalej pracuje. Każde podejście jest wykorzystywane do sprzedawania. Ale uwaga przebicie jego a dokładnie nadbicie o kilka pipsów, może do 4,2605 da sygnał odwrotu i wtedy złoty się osłabi. Pięknie to działa, warto to obserwować. Zdradzam wiele tajemnic, popatrzcie moimi oczami na rynek.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu