ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Król dotarł do rocznego oporu.

Kto za moja sugestią kupował GBP/PLN może zrealizować zyski. Zawsze pisałem, że funt zyska na Brexicie. Nie spotkałem takiej opinii w mediach ani serwisach finansowych. Kto kupował funta w rejonie 4,63-4,77 sugerowanym od czerwca ten ma dziś 50 groszy. Opór podawany od wielu miesięcy na poziomie 5,1443 został z nawiązką zrobiony. Szczyt dziś był na 5,1714, przy rocznych poziomach przestrzelenie o 2,71  grosza to da się wybaczyć. Model spisał się na złoty medal. Podsumowanie roku wypada wzorowo. 

Tydzień na dolarze również wypadł według założeń. Przypomnę, że założenie tygodnia było wahanie w rejonie 3,87569-3,83398. Po odbiciu od górnego zakresu cały tydzień spadaliśmy w kierunku dolnego zakresu. Dziś ten zakres został przebity więc została otwarta droga do dalszych spadków dolara. Zmienić moje zdanie może fakt, że wrócimy powyżej 3,83409 to znany nam poziom długoterminowy. 

Sugerowałem zostawanie na złotym z pominięciem funta i to był dobry pomysł, złoty osłabił się do funta a pozostałe pary spadły. Należy pamiętać jednak, że polskie dane są słabe a inwestorzy optymizm światowy wykorzystują do sprzedawania złotego. 

W poniedziałek pisałem również o spółkach skarbu państwa, są one za bezcen. Widać inwestorzy to zauważyli ponieważ WIG 20 wzrasta od dołka 100 punktów. Skoda, że oddajemy takie renomowane firmy za grosze.

W nowym roku jak zwykle po feriach zimowych, podam strategie na kolejny rok i miesiące. Miłego odpoczynku i do Lutego.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu