ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Fatalne wyniki spółek skarbu państwa.

Średnia dywidenda z ostatnich 10 lat wynosiła 4,7 MLD a w nowym budżecie jest szacowana na 1,5 MLD. W piątek z WIGu 20 spadki zanotowały kontrolowane przez rząd spółki. PKN Orlen, PGNiG, PKO BP, Pekao, PGE, Lotos. To katastrofa mając na uwadze rekordy na wielu giełdach światowych. Niestety i dla mnie ponieważ wiele z nich posiadam. Zakładam jednak wzrosty w naszym kraju w najbliższych latach. Tanie spółki za bezcen warto przejmować. Jest jednak wielki optymizm na spółkach nie należących do państwa. Mamy szczyt na mWIG-40. Maksimum ostatnich 3 miesięcy.

Ten tydzień jest bardzo trudny w prognozach. Część inwestorów już jest poza rynkiem, część gra małymi kwotami. Obroty zanikają a tu mamy wysyp ważnych wydarzeń. Cła na chińskie produkty, decyzja do 15 grudnia, wybory w WB do 14 grudnia. Posiedzenie banków centralnych 11 grudnia Ameryka, 12 grudnia Europa. Trochę tego jest.

Tak jak zakładałem od poniedziałku mamy odreagowanie umacniania złotego. Ten tydzień z powodu zaniku obrotów i wydarzeń może być z dużą zmiennością. USD/PLN w długim terminie jest w zakresie 3,83409-3,88367. Wybicie pokaże kierunek.

Ten tydzień to wahania w zakresie 3,83398-3,87569.

Dziś uparcie gram w rejonie 3,86264-3,88002.

Uwaga piszę do końca tego tygodnia następnie robię sobie przerwę do końca ferii zimowych w Lubuskim województwie, czyli do 02. Lutego 2020.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu