ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

USD/PLN pokonał wszystkie przeszkody.

Moje założenia długoterminowe mówią o tym, że złoty ma się osłabiać do 20 grudnia. Osobiście zaczynam powątpiewać w te analizy. Zrobiliśmy szczyt w rejonie 3,9335, pod koniec listopada. Nie powinno być tak, że model nawet w długim terminie myli się o 20 dni. Jednak z rynkiem nie dyskutuje. Pokonaliśmy ważne wsparcie miesiąca na cenie 3,88367. To sygnał dla Nas, że do czasu jak nie wrócimy powyżej jest większa szansa na umacnianie złotego na wstępie do 3,83409. Mimo wielu niewiadomych (Brexit, 12 grudnia, FED, 11 grudnia ) złoty pozostaje nie wzruszony i lekceważy niewiadome. Nie należy z tym walczyć, tylko cierpliwie czekać na dalsze umacnianie.

Dziś idziemy w kierunku 3,85095 a gdyby ten poziom nie wytrzymał to następny jest na 3,93992. Jednak ważny poziom miesiąca i tygodnia to 3,83409-3,83366. Wszystko w rękach twittera.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu