ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Koniec roku kusi do zrobienia analizę roczną.

Polska od jakiegoś czasu jest w epoce rozdawnictwa. Wiadomo jak się to skończyło w krajach europejskich. Grecja będzie spłacać swój dług 500 lat a Hiszpania nie wiem ile, ponieważ nie liczyłem. Koszty społeczne jednak w Grecji są zatrważające. Paraliż wielu pokoleń. A jeszcze niedawno były 13- nastki, i tak dalej. 

Długi termin liczony w dekadach pokazuje osłabienie złotego w kierunku 5,55. Natomiast najbliższe lata to 4,90. To żadne wyzwanie ponieważ jak wiemy niedawno Turcja straciła na dolarze z ceny 3.41 do 7,12 w rok. Lira Turecka przed kryzysem była podobnie notowana jak złoty. Dziś było wystąpienie Premiera, który widzi wszystko optymistycznie, trzymam kciuki. Model pokazuje inaczej ale to tylko maszyna. W Europie tylko szwajcarzy sprzeciwili się w referendum rozdawnictwu, czyżby tylko oni byli wyedukowani ekonomicznie. Czas pokaże. 

EUR/PLN długi termin to atak ciągle aktualny na 4,3009. Model pokazuje w dalszej perspektywie przebicie tego poziomu.

Średni poziom to 4,2960 a wsparcie 4,2760.

Dziś się inwestorzy tłuką z poziomem 4,28685 a 4,2960.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu