ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Wpis z 7:50.

Dziś dane o wstępnym PKB o godzinie 10. Moje założenia są pesymistyczne na poziomie 3,9%.  (Wpis z godziny 7 :50 się potwierdził, PKB mamy na poziomie 3,90 %) Już 4 listopada podałem ten wynik jako obliczeniowy. Ciekawe skoro taki mały żuczek mógł go policzyć dwa tygodnie temu to dlaczego nie mogły tego zrobić bardzo renomowane instytucje finansowe. Odpowiedz jest jedna, potrafią to policzyć ale wola podawać optymistyczne dane.

USD/PLN pamiętacie założenia. Wybicie może być chwilowe poziomu 3,89312. Jednak gdy się cofniemy poniżej to będzie tylko korekta a trend osłabiania złotego dalej potrwa. Wsparcie mamy w rejonie 3,88541. Dalej w długim terminie zakładam osłabianie złotego w kierunku 3,96015.

Dziś w nocy Azjaci realizowali zyski z dolara. Spadek był do 3,88541. Dane o PKB jednak popsuły obraz. Tak jak pisałem, jeszcze długo nas czeka publikacja negatywnych danych o Polskiej gospodarce. Jesteśmy w cyklu gospodarczym po szczycie PKB, przy kosmicznej inflacji a teraz jest czas na zaciskanie pasa. Gotówka jest w cenie. Niestety gdy od PKB odejmiemy inflacje na poziomie 2,5 procent to zostanie nam 1,40 procenta i to jest realny wzrost, horror.

Czekamy na korektę osłabienia złotego aby znowu zainwestować w waluty.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu