ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Złoty planowo się umacnia, dzis czas na EUR/PLN.

Polska ma wiele fatalnych danych. Wczoraj opisałem PMI a dziś czas na inflację. Inflacja jest na poziomie 2,9 procenta a średnia dla Unii to 0,9. To nic groźnego bo wielkość nie jest duża tylko na tle danych Unijnych to 300% więcej. Ale jest kraj w Europie który jest gorszy to Rumunia. Inflacja jest nazywana najgorszym podatkiem, ponieważ płacimy go wszyscy i to codziennie. Niestety nie wygląda aby jakiekolwiek ceny miały tendencje do spadku.

W długim terminie mamy obronę szczytu na EUR/PLN na poziomie 4,40. Kto kupił euro za moja sugestią na początku wakacji ten może zrealizować zyski. Cena powinna spadać w październiku w kierunku 4,32486. Mocny opór to 4,3612. Jeżeli złoty ma być mocny cena powinna przebywać poniżej tej wartości.

Ten tydzień to opór na cenie 4,3850 a wsparcie na 4,3552 i 4,32789.

Dziś powinny być wahania w rejonie 4,3712-4,3309. W górnym zakresie sprzedajemy a w dolnym kupujemy. Tendencja na umocnienie złotego w kierunku zakresów miesięcznych.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu