ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Polska jest w totalnej recesji, ale sobie poradzi.

Na początku każdego miesiąca podawany jest indeks PMI dla przemysłu. We wrześniu wyniósł on 47.8. Indeks poniżej wartości 50 sugeruje recesję. Niestety idziemy w kierunku 40-45 a ten zakres będzie sugerował kryzys. Gospodarka jak lokomotywa hamuje długo ale jak wyhamuje to ciężko ja rozpędzić wiec stan ten potrwa jeszcze długo. Recesje mamy od 2018 roku. Ciekawostką jest fakt, że gdy w 2016 roku indeks miał poziom 55 a następnie 52 to agencje ratingowe obniżały nam rating a gdy teraz mamy recesje podwyższają. Mimo tego, ze kraj się cofa jestem optymistą i myślę, że nie z takich dołków wychodziliśmy. 

Przepraszam za długi wstęp ale długo nie pisałem a wczoraj dostałem wiele pytań z jakich założeń tak precyzyjnie wyszło, że złoty będzie się osłabiał całe wakacje. Recesja daje zawsze osłabienie danej waluty. Lokomotywa się zatrzyma nabierze energii ( mam nadzieje, że nie węgla ) i zacznie się rozpędzać ale to nie w tym roku.

Kto kupił dolara z moja sugestią w rejonie 3,7927 może zrealizować zyski. Dobry poziom do tego to ceny 4,02-4,05691. W długim terminie zakładam spadek w kierunku 3,92897 a następnie znowu wzrost w kierunku 4.10-4,20 gdzieś pod koniec roku. To długi termin myślę, że recesja będzie miała swoje apogeum w rejonie końca roku.

Zakresy na ten miesiąc to kupujemy w rejonie 3,97568 a sprzedajemy w rejonie 4,05691. Po decyzji trybunału europejskiego złoty może mieć chwilowe osłabienie i wtedy będzie to dogodny moment na sprzedawanie walut.

Ten tydzień to wahania w zakresie 3,99627-4,02814. W dolnym kupujemy w górnym sprzedajemy gdy wybijemy któryś z poziomów to poinformuję o nowej strategii.

Na dziś mamy zakres wahań 3,9946-4,01894. 

W wyniku deficytu czasu moje wpisy będą się ukazywały w różnych godzinach jak tylko będzie chwila wolna. Do roboty a jutro info o EUR/PLN.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu