ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Co wymyślą gracze na funcie ?

Funt do dolara mocno rośnie ale do złotego tak sobie. Dołek na GBP/USD był na 1,2558 a na złotym wybroniliśmy co do punktu 4,7682. 

Długi termin to walka z poziomem 4,8040. Jesteśmy poniżej tego poziomu więc grozi cały czas spadek w kierunku 4,7123.

W tym miesiącu zakładając że wybronimy 4,7670 to jest szansa na marsz w kierunku 4,8040 a tam się wszystko rozstrzygnie. Gdyby ten poziom się nie obronił to byki mogą osłabić złotego nawet o 10 groszy. 

W tym tygodniu gramy tak: kupujemy w rejonie 4,7670 a sprzedajemy w 4,8051. Zakładam lekki nadbicie oporu i wtedy główne starcie byków i niedźwiedzi. 

Niedługo zostanie wybrany nowy premier, może jego wybór da siłę funtowi i nowe rozdanie. Jednak jak wiecie model nie bierze pod uwagę rozgrywek politycznych. Opiera się na sentymencie rynkowym.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu