ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Trochę za wcześnie ale weszliśmy w mocniejszy zakres złotego.

Stali czytelnicy wiedzą, że spadek USD/PLN poniżej 3,7927 to sygnał, że weszliśmy w strefę wahań długoterminowych 3,7927-3,6306. Wiele, czynników na to się składa ale podstawowa informacja jest taka, że 7 października 2018 roku informowałem, że zaczyna się okres w gospodarce, który sugeruje posiadanie obligacji. Co robili inwestorzy kupowali dolary a za nie Amerykańskie obligacje. Jaki to dało zwrot 10-13 procent w zależności od obligacji. Zaczyna się teraz okres zamiany obligacji w akcje. Spokojnie to nie wydarzy się jutro. Proces ten zakładam na trzy miesiące a wzrosty na giełdzie na lata. Tak według mojego modelu pracy wygląda długi termin.

Średni termin to gra pod zwyżki dolara aby nim przyłożyć a w ostateczności jakiś mocny negatywny scenariusz aby inwestorzy nabrali się dolarów jako bezpieczna przystań. Warto pod to się podczepić i kupować dolara w rejonie 3,7581 a jak jest zysk to sprzedawać. Będą próby wybicia 3,7927 ale krótkoterminowe. Idealny moment do sprzedawania to 3,7945. 

Ten tydzień to gra w ciuciubabkę i wzrosty w kierunku 3,7814 aby zbić cenę do nowego dołka czyli poniżej 3,7525. Mam nadzieje, że dla wszystkich ten tekst jest zrozumiały. Zmienię zdanie gdyby jakimś cudem cena powróciła na stałe powyżej 3,7927.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu