ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Na rynku nic mnie nie dziwi ale czasami zastanawia.

Ostatnio analizowałem bezrobocie w Niemczech. Zastanawiające jest to, że Niemcy chcą aby napływali do nich imigranci i pracowali w przemyśle a ilości bezrobotnych wzrosła o 60 tysięcy w kwietniu. To zwiększyło bezrobocie ogólne do 5 procent. To oczywiście niewiele ponieważ jesteśmy blisko rekordowo niskiego bezrobocia ale sygnał ostrzegawczy popłynął. 

USD/PLN wykonał plan. Gdy wrócimy do zakresu konsolidacji zakładam, że rynek dalej będzie akumulował dolara. Chęć posiadania dolara w tym roku nie powinna się skończyć, a na korektach warto go kupować.

EUR/PLN w nudnej konsolidacji tak jak wczoraj pisałem tylko 200 pipsów można było na tej parze ugrać. Para ta sygnalizuje zadymę ale robi to już rok. Więc przewidzieć jakiś błysk będzie trudno.

GBP/PLN uwaga na króla ponieważ wybił się dołem z zakresu więc jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy go w rejonie 4,80. Zmienię zdanie gdy powróci powyżej 4,8512 i tam się zamknie tydzień ale to powinno być trudne.

Miłego weekendu i wracamy do inwestowania w poniedziałek. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu