ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Uwaga ! Na weekend świat zostanie na walutach uważanych z bezpieczne, ponieważ są ogniska zapalne sugerujące trzymanie się daleko od ryzyka.

W tytule skopiowałem wczorajszy wpis. EUR/PLN idzie w kierunku 4.30. Odważni inwestorzy sprzedadzą tam euro i kupią naszą walutę. Inwestorzy instytucjonalni nie mogą tak zrobić wiec zostaną z eurem na weekend. Zakładam, że szczyt słabości złotego będzie w czasie pracy giełdy amerykańskiej. Grający na rynku z tego kontynentu są najbardziej wrażliwi na wojenne groźby.

Para walutowa USD/PLN stuka w poziom 3,65 nie możemy go sforsować. Zakładam podobnie jak w wypadku euro. Dobra cena będzie w czasie rozgrywki na amerykańskiej giełdzie.

Dziś dane o saldzie obrotów bieżących. Moim zdaniem będą gorsze od prognoz analityków. Przy stabilnym rynku takie dane osłabiają złotego. Jak będzie dziś- to niespodzianka, ponieważ  rynek jest rozgrzany do czerwoności.

Moim zdaniem w rejonie 4,30 warto zrealizować zyski z EUR/PLN kupionych po 4,1991. Kto kupił według mojej sugestii może sprzedać 50 procent pozycji. Z pozostałą częścią czekamy. 

Takie kryzysy, jak obecny, są zawsze dobre dla ekstremalnych zmian.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu