ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Frank wzrósł o 11 groszy od 3 sierpnia.

Frank jest walutą na ryzykowne czasy. Jak na szwajcarską walutę przystało, jest bardzo precyzyjny. Para CHF/PLN zanotowała dołek na poziomie 3,6750. Od tego czasu rośnie. Wczoraj widziałem 3,7883. Pytacie mnie, co teraz zrobić? Czy gonić cenę, czy kupować, bo i tak jest tanio. Odpowiedź brzmi: nie wiem. Jestem zawsze zdania, że inwestycje realizujemy w momencie, w którym są sygnały modelu albo wcale. Na razie rośniemy. Będzie można więcej powiedzieć, gdy znajdziemy opór. Na franku nie robię tak dokładnych obliczeń, jak na innych parach. Jednak gdy będzie sygnał sprzedaży to poinformuję. 

O parze USD/PLN wiecie wszystko. Inwestorzy średnioterminowi czekają z sprzedażą dolara. Inwestorzy krótkoterminowi zrealizowali 5 groszowe zyski i czekają na nowe wytyczne. Krótkoterminowo idziemy w stronę 3,6650.

Para walutowa EUR/PLN przebiła poziom 4,26. To sygnał, że idziemy do następnego oporu na cenie 4,2750. Podobnie jak z dolarem, waluta euro rośnie. Średnioterminowi trzymają Euro a pozostali realizują zyski i czekają na nowe sygnały.

Uwaga ! na weekend świat zostanie na walutach uważanych z bezpieczne, ponieważ są ogniska zapalne sugerujące trzymanie się daleko od ryzyka.

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu