ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Wakacje sprzyjają refleksji.

Waluty trzymają się planu. Na EUR/PLN wczoraj mieliśmy zakres wahań 4,2328-4,2530. Chętni kupili euro poniżej 4,24. Dziś idziemy w kierunku górnego zakresu podanego wczoraj. 

USD/PLN wykonuje plan. Wczorajsze wahania to 3,5898-3,6078. Co robić z dolarem podałem wczoraj. 

Nie straszę, ale według mojego modelu pracy zakładam trochę turbulencji na Rynku Światowym. Rok 2017 skończy się bardzo dobrze i to powinien być ostatni udany rok optymizmu. W 2018 roku zobaczymy pierwsze ramie kryzysowe ale to powinno być tylko ostrzeżenie. Natomiast w roku 2020 powinno być drugie uderzenie, mocniejsze od pierwszego. Jest szansa, że ten scenariusz się nie zmaterializuje.

Wiele głów państw ma podobne przemyślenia, więc się do tego przygotowują, przykładem godnym naśladowania są Niemcy. Skoro to wiedzą, to będą się starali temu zapobiec.  Mają super inteligentną głowę państwa. Przygotowują się już wiele lat. Mają nadwyżkę budżetową od 2012 roku. Cały świat im tego zazdrości.

Amerykanie maja nawet o to pretensje. Gdzie w tym wszystkim jest nasz kraj, to nie wiem. Wiem natomiast jedno, do końca roku 2017 należy spłacić wszystkie kredyty i nie wolno zaciągać nowych. Nie wolno robić nowych inwestycji z kredytów. Trzymam kciuki, aby model się mylił. Jak macie pomysł jak przetrwać zawieruchę, piszcie może coś wymyślimy, bo co dwie głowy to nie moja.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu