ul. Kazimierza Wielkiego 5, 
Zielona Góra

Bardzo się cieszę że czytelnicy tej strony zarabiają.

Gdy pisałem w poniedziałek, że idealną ceną do kupowania jest 4,1397 wielu z Was niedowierzało, że rynek pójdzie w kierunku 4,1830. Dziś wiemy, że nie tylko dotarliśmy do oporu tygodnia na cenie 4,1830 ale i miesiąca na cenie 4,2034. Ten drugi opór sugeruje korektę. Proponuje zostać na złotym.. 

USD/PLN podobnie jak euro dotarł do średnioterminowego oporu na cenie 3,4283. Kto kupił według sugestii w rejonie 3,31 może zrealizować zyski. Niepocieszeni mogą być inwestorzy tygodniowi, którzy kupili dolara dobrze ale sprzedali w rejonie 3,3661. Zarobili 5 groszy a uciekło im następne 5. Tu mam uwagę. Należy się zdecydować jakim inwestorem chce się być. Jeżeli inwestor ma małą odporność psychiczną to gra na krótkich ruchach a jeżeli jest starą wygą to może sobie pozwolić na grę na danych miesięcznych lub rocznych. Moja statystyka pokazuje, ze najwięcej zarabia daytrader a najmniej inwestor roczny. Różnica polega jednak na tym, że inwestor dzienny siedzi codziennie przy komputerze a tygodniowy jeden dzień w tygodniu a miesięczny jeden dzień w miesiącu i tak dalej. Wybór należy do Nas jakie mamy predyspozycje. A kto nie wie jakim jest inwestorem, może przeprowadzić sobie testy. Proponuje pozostać na złotym.

Przypominam, że od jutra mam przerwę w pisaniu do końca lutego, ponieważ są ferie zimowe. 

 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu